Nasıl Muayene Olabilirim
08 Aralık 2021

Randevu telefon: ALO 182

Web randevu: www.mhrs.gov.tr

NASIL MUAYENE OLURUM?

Polikliniklerimize iki şekilde hasta müracaatı yapılır.

1. RANDEVULU HASTALAR: Sitemiz üzerinden Menülerden MHRSbağlantısına tıklamanız yeterlidir. Veya ALO-182 randevu hattından alabilirsiniz.

1.1 Randevulu Hastalar için;

Randevulu hastalar vezneye uğramadan ve randevu saatinden en az 15 dakika önce poliklinik önünde beklemelidir.Randevu saati geldiğinde poliklinik hasta bilgilendirme ekranında görünecektir.

 

2. RANDEVUSUZ HASTALAR: Direkt olarak muayene olacakları polikliniklerin Hasta Kabul biriminden kayıt alabilirler.

2.1 Randevusuz Hastalar için;

Telefonla randevu alma imkânı olmayan hastalarımız direkt muayene olacakları polikliniklerin hasta kabul birimlerinden kayıt alabilirler.

Muayeneye gelirken hastanın yanında bulundurması gereken evraklar; 

-Nüfus Cüzdanı
-Ehliyet
-Pasaport
 herhangi bir tanesini bulundurmanız gerekir.

1. Muayene için  hasta kabul birimine başvurun.

2. İlk kayıtta kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun bilgi işlem merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Burada gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir.

3. Muayene isteğiniz kabul edilirse, muayene olmak istediğiniz polikliniği söyleyerek sevkinizi yaptırabilirsiniz.

4. Sevk işleminiz bittikten sonra size üzerinde; adınız soyadınız, gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada ve muhtemel muayene saatini gösteren küçük bir yazılı kâğıt verilecektir.

5. Bu kağıdı aldıktan sonra poliklinik önünde bekleyiniz. Poliklinik ekranında numaranız ve isminiz göründüğünde polikliniğe girebilirsiniz.

6. Sosyal güvenceniz yoksa poliklinik ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra polikliniğe gidiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz.

3. Poliklinik Hizmetlerinde Öncelik Sırası Hakkında Genelge’ye (2010/73-80) göre bazı hastalarımızın öncelik hakları vardır.

1) Acil vakalar (Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar),
2) Engelli Hastalar (Değişik 2010/80 sayılı Genelge),
3) Hamileler,
4) Hizmetteki TSK,J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı rütbeli personeli,
5) Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ileaileleri,
6
) 65 yaş üstü yaşlılar,
7) Yedi yaşından küçük çocuklar,
8) Öncelikli olarak garnizon dışından sevkle gelenler olmak üzere, hizmetteki TSK,J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı personeli ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,
9) Emekli TSK,J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı personeli ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,


4. YURT DIŞINDAN SSK'LI OLAN HASTALARIMIZ

T.C vatandaşları TC kimlik nolu nüfus cüzdanları (yabancı uyruklular ise pasaportları ile) ve SSK il müdürlüğünden aldıkları yurt dışı sigortalı vizite kağıdının onaylı fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.