Acil Sağlık Hizmetleri

 

Klinik Hakkında

Hastanemiz Zemin Katında bulunan Acil Servisimiz

Hayat kurtarmada dakikaların hatta saniyelerin öneminin bilinci ile hastalara en hızlı şekilde, en doğru tanıyı koyup bu doğrultuda tedaviyi en iyi şekilde uygulayabilecek acil servisimiz, konusunda deneyimli ekibimiz ile acil müdahale ve ayaktan tedaviler için 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermektedir.
Acil Servis
1- Muayene
2- Müşahade
3- CPR
4- Enjeksiyon, Pansuman
Alanları olmak üzere dört ( 4 ) bölümden oluşmaktadır.

Tedavi Edilen Hastalıklar:
 
Muratlı Devlet Hastanesi Acil Servisi, hemen müdahaleyi gerektiren sağlık sorunlarında tam hizmet verebilecek bir donanıma sahip bulunuyor. Acil servis çalışmaları, ambulans desteği yanında laboratuar ve görüntüleme hizmetleriyle de destekleniyor.
 
Acil Servis ;

Acil sözünde ifadesini bulan, beklenmedik, ani sağlık sorunlarına bakıyor. Tıpta, “akut olarak gelişen vakalar” diye tanımlanan beklenmedik sağlık sorunları arasında trafik kazası, kalp krizi, yüksekten düşme, nöbet geçirme, solunum durması, herhangi bir nedenle ağır yaralanma gibi olgular yer alıyor. Acil Ünitesi’nde, bu alanda eğitimli yetişmiş sağlık personeli görev yapmaktadır.

Acil hizmetleri; gece ve gündüz nöbet tutan pratisyen hekimler, Hastanemizde mevcut branşta icab nöbetli uzman hekimler, hemşire ve sağlık personellerinin katkısıyla 24 saat aynı kalitede hizmet veriliyor.

 

29 Ocak 2022