Genel Hastane
24 Nisan 2023

                     
                                      IMG_6992.JPG          

     

Muratlı İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımına, 1994 yılında başlanmıştır. 2004 yılının Ekim ayında resmen açılarak, sağlık sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır. Modern yapısı ve güçlü kadrosuyla hastalara hizmetini sürdürmektedir. Sadece Tekirdağ’dan gelen hastalara değil, civar illerden de ulaşan herkese aynı kalitede sağlık hizmeti verilmektedir. Faaliyete geçtiği ilk yıllarda her hastane gibi eksikleri olsa da, zaman içinde hepsi tamamlanmıştır. 2006’da ameliyathane ve doğumhaneyi de bünyesine katarak hizmetine devam etmiştir. Bu birimlerin eklenmesiyle, sağlık sorunu ileri düzeyde olan hastalara, daha etkili tedaviler sunmuş, bebeklerin ve annelerinin de sağlıklı bir doğum süreci geçirmesi sağlanmıştır. Artan nüfus ve ilerleyen zamanın getirdiği teknolojik gerekliliklerle, acil servisin hem hasta kapasitesi, hem de araç gereçleri yetersiz kalmıştır. Ancak bölge halkının yaptığı katkılarla istenen kapasite ve modernliğe ulaşılmıştır.

Kurumda aile hekimliği, iç hastalıkları, ortopedi ve ağız – diş sağlığı dahil olmak üzere çoğu branş bulunmaktadır. Tekirdağ Muratlı İlçe Devlet Hastanesi’nde beslenme ve diyetetik birimi de mevcuttur. Bu birimle beslenme konusunda yetersizlik yaşayan ya da sağlıksız beslenmeden dolayı sağlık problemleri ortaya çıkan hastalara en etkili tedaviler sunulmaktadır. Sadece tedavi sırasında değil, tedavi sonrasında da hasta detaylı takip uygulamaları yapılmaktadır. Böylelikle hastaların sağlıklı ve dengeli beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmelerine yardımcı olmaktadır. Hastanenin donanımı, son teknoloji ürünlerden oluşmaktadır. Özellikle üroloji, genel cerrahi ve kadın doğum alanlarında hızlı tanı, etkili ve kaliteli tedavi, ameliyat ve cerrahi operasyonlar en iyi şekilde yapılmaktadır. Modern tıbbi cihazlarla hizmet veren endoskopi ünitesi ve ağız diş sağlığı branşında verdiği hizmetlerle, adından söz ettirmeye devam etmektedir. Hastane, sadece hastalara değil, personellerine karşı da aynı hassasiyetle yaklaşmaktadır. Uluslararası alanda başarılarıyla ülkemizi temsil etmek isteyen kurum; steril, konforlu ve güvenli sağlık hizmetinden şaşmamaktadır. Hasta haklarını bilen ve uygulayan hekim kadrosuyla, tüm bilgiler gizli kalmaktadır. Ayrıca tanı ve tedavi aşamalarının tümü, tıbbi etik kurallar çerçevesinde yapılmaktadır.


  Hizmetler;

Vitamin, Boy Kilo Endeksi, D Vitamini, Diş Beyazlatma, Folik Asit, Omega 3, Trigliserid, Spiral, İmplant, Ketojenik Diyet, Kanal Tedavisi, Demir, Ferritin, Magnezyum, Hamilelik Testi, B12 Vitamini, Hba1c, ALT, C Vitamini, Beta HCG, Boy Uzatma, Normal Doğum, CRP, Kök Hücre Tedavisi, Diyet, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Bakır, Kortizon, Tüp Bebek, Kürtaj, Hemogram, Homeopati, Çinko, TSH, Bilirubin, Progesteron, Kalsiyum, Check Up, Ultrason, Prolaktin, Sodyum, Prp, Ürik Asit, K Vitamini, Selenyum, Üre, Sezaryen Doğum, Diş Kaplama, Laparoskopi, Kuduz Aşısı, Östrojen, Estradiol, Smear Testi, Ovulasyon Testi, ALP, ASO, Torch, Kortizol, Zirkonyum Diş, Röntgen, Serbest T4, Glukoz, Bel Fıtığı Ameliyatı, Hormon Testi, Hepatit B Aşısı, Rota Virüsü Aşısı, Anne Sütü Saklama ve Sağma, GGT, Biyopsi, Sonda, Proloterapi, Albumin, Aşı, NST, Rahim Filmi, Kan Tahlili, Vücut Yağ Oranı, PDW, Histeroskopi, PPD Testi, Grip Aşısı, Sistoskopi, Diş Çekimi, Protez Diş, EGFR, Aldosteron, B17 Vitamini, Amilaz, HPV Aşısı, Amalgam Dolgu, İkili Test, Kolposkopi, Beta Karoten, AFP, Keton, RİA, Diş Temizleme, TENS Cihazı, Sırt Korsesi